فروشگاه تخصصی دانشجویی فروش فایلها و تحقیقات و مقالات دانشجویی

پرفروش ترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

فروشگاه تخصصی دانشجویی بیش از هزاران تحقیق دانشجویی مانند فایل های word و power point / زبانهای برنامه نویسی آماده ارائه خدمات به دانشجویان در تمام رشته ها میباشد تمام محصولات فروشگاه سالم و تضمینی و اختصاصی میباشدهر گونه مشکل در خرید و یا سوال را از طریق تلگرام اطلاع دهید پشتیبانی 24 ساعته t.me/rezanewp

تحقیق درباره ورزش یوگا

تحقیق درباره ورزش یوگا

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 123

 

 

 

لباسی که برای تمرین انتخاب می کنید لباسی باشد که درآن احساس راحتی کامل بکنید ولذا کاملاً گشاد و رنگ لباستان ترجیحاً سفید باشد. 

 • جهت رعایت بهداشت ملحفه سفیدی به عنوان زیرانداز، همراه داشته باشید.
 • جهت حفظ آرامش، سکوت و نظم کلاس لطفاً 10 دقیقه قبل از شروع کلاس در محل تمرین خود آماده باشید.
 • جهت کمک به ایجاد محیطی آرام و عاری از موارد جلب توجه که ذهن را از تمرکز بازمی دارد لطفاً از استعمال ادکلن، عطر و اسپی خودداری نمایید.
 • حداقل تا سه ساعت قبل از انجام تمرینات یوگا هیچ گونه غذای جامدی میل نفرمایید. ( می توانید تا نیم ساعت قبل از تمرین از آب میوه و یا نوشیدنی های شیرین مثل چای شیرین استفاده نمایید. )
 • آساناهای یوگا با تمرینات ورزشی فرق اساسی دارد و آن اینکه سه جزء اساسی آرامش، تمرکز و همراهی حرکات با تنفس را داراست .
 • در انجام تمرینات یوگا همیشه به خاطر داشته باشید که ابداً فشار اضافی به خود وارد نیاورید بلکه تا جایی وارد حرکات بشوید که احساس لذت داشته باشید نه درد.
 • در یوگا هیچگاه مسابقه و مقایسه وجود ندارد بلکه اساس کار بر این است که هر کس برای خودش موجود واحدی است با ویژگیهای مخصوص به خود و در مسیر اختصاصی خود قدم برمی دارد و لذا همیشه اول است.
 • ایده آل ترین حالت انجام تمرینات یوگا، انجام آن روزی دو با هنگام طلوع و غروب آفتاب و در مکانی با هوای سالم و عاری از دود و گرد و غبار است ، لذا برای کسب نتیجه بهترسعی کنید تا حد امکان خود را به این شرایط نزدیک کنید.
 • هیچگاه تمرینات یوگا را با عجله و از روی اجبار انجام ندهید. انجام تمرینات یوگا به طرز صحیح به دلایل علمی همیشه باعث ایجاد طراوت و آرامش می شود و لذا آگاه باشید هیچگاه خود را با غیر اصولی انجام دادن تمرینات خسته نکرده و به خود صدمه نزنید.
 • مدت انجام تمرینات یوگا حداقل 45 دقیقه در روز است و سعی کنید تمرینات را در محلی انجام دهید که هوای ملایم و تمیز داشته باشد.
 • برای استفاده خود و دیگران و جهت ایجاد تمرکز و رفتن به درون ، سکوت را سرکلاس رعایت فرمایید. و تا حد امکان سعی کنید چشمهایتان بسته باشد مگر د رمواقعی که مربی می گوید.

یوگا هنر زندگی کردن است . دانشی است که باید با زندگی روزانه هرفرد عجین شود. زیرا که بر تمامی جنبه های حیاتی، اعم از جسمی، ذهنی و روحی تأثیر بسزایی دارد. علم یوگا با عمل کردن روی عوامل خارجی شخصیت و فیزیک بدن که برای بیشتر مردم قابل لمس است ، آغاز می شود. عدم توازن در این سطوح سبب ایجاد اختلال در کار ارگانها ، ماهیچه ها و اعصاب می گردد و باعث می شود در انجام وظایف مقابل هم قرار گیرند. هدف یوگا هماهنگ کردن سیستم های مختلف بدن است تا در پرتو آن شادابی و تندرستی کلی به دست آید . یوگا فرآیند کشف خود و خویشتن شناسی است و اینک اندیشمندان بسیاری در پی ارزشیابی نقشی که یوگا در تشکیلات جدید اجتماعی ایفا خواهد نمود، می باشد. جامعه جدیدی که انسانها از ذهن و شخصیت خود شناخت گسترده تری یافته و توان بازسازی ذهن و شخصیت خویش را به دست آورند.

یوگا حالتی والا و خجسته از آگاهی است که در آن مشاهده حقیقت ممکن خواهد بود. این مشاهده مطلقاً ورای اطلاعات اکتسابی قرار دارد.

یوگا طریقی است به سوی تعالی و تمرکز ، راهی است که به پیشرفت انسان و توسعه دوستی و عشق بین آدمیان می انجامد و وسیله ای است که بشر را به رهایی از بند رهنمون می شود کسی که به روش یوگا تمرکز پیدا می کند ، به خودشناسی میرسد و اعتما د به نفسی عاری از خطا پیدا می کند.

یوگا شناختی بی واسطه و مستقیم از ژرفای هستی خویش و هماهنگی با قوانین طبیعت است. این معرفت شهودی د رپی سلوکی پی گیر و عشقی صادقانه حاصل می شود. در پی این سلوک فرد تسلطی همه جانبه بر قوای تن ،احساساتو افکار خود پیدا می کند و در نهایت می تواند خود را از حیطه تغیرات احساسی و نگرانی های فکری فراتر برده ، در عمق قلب خود قرار یابد، جایی که تلاطمات فکری و محیط خارجی قادر نیست تأثیری بر آن داشته باشد. یوگا حالتی والا و خجسته از آگاهی است که در آن مشاهده حقیقت ممکن خواهد بود. این مشاهده مطلقاًٌ ورای اطلاعات اکتسابی قرار دارد.  

یوگا علاوه بر فوایدی که برای فرد دارد ، برای جامعه نیز می تواند مفید باشد. در بسیاری از کشورها ، در زندان ها یوگا تعلیم داده می شود و سبب تغییرات مثبتی در شخصیت جنایتکاران خطرناک گردیده است. هرجامعه ای مشکلات خاص خود را دارد که باید برای حل آن مشکلات کوشش کند و برماست که دریابیم کاربرد یوگا در حل این مشکلات چگونه می باشد. مثلاً اعتیاد در بسیاری از کشورها یک مشکل بزرگ اجتماعی است و توصیه ها و تدوین قوانین جدید توانسته خطر مواد مخدر را کاهش دهد ولی در بسیاری از مراکز ترک اعتیاد از آموزش یوگا نتایج بسیار خوبی گرفته شده است.

معنای واژه یوگا

یوگا واژه ای سانسکریت ااست که در مورد ریشه آن اختلاف نظر وجود دارد. آن را از ریشه های یوجیر ( اتحاد و وصال ) ، یوج ( رؤیت و نظاره) و یوغ ( کنترل و به زیر یوغ در آوردن ) ذکر کرده اند. همچنین گفته شده است که ریشه کلمه یوگا یوک می باشد و معادل اانگلیسی آن To yoke ( جفت کردن یا جفت شدن ) می باشد.

یوگا از طرفی به معنای کنترل کردن آمده است و درآن صورت یوگا را می توان علم کنترل امواج فکر و علم مهار قوای تن و ذهن به منظور تسلطی همه جانبه بر توان بالقوه خود دانست. بنابراین روش این دانش ، کنترل قوای تن و فکر می باشد.

درکتاب شاندلی اوپانیشاد ، اینگونه آمده است که : " یوگا عبارت از کنترل امواج ذهنی است ."

از طرفی می توان یوگا را به معنای نظاره کردن و دیدن در نظر گرفت که در نتیجه یوگا، علم نظاره خود و خودشناسی است . بدین ترتیب غایت این دانش، واقع شدن در طبیعت اصیل خویش و شکافتن تمامی حجابهای نفسانی می باشد . در بهاگاوادگیتا ، اوج یوگا ، رؤیت ذات درونی از طریق ذهن پاک و خالص شده ، توصیف شده است و سرانجام یوگا را به معنای پیوستن و اتصال نیز ترجمه نموده اند ، که در نتیجه یوگا عبارت است از عملکرد هماهنگ قوای فردی و نهایت اتحاد با آگاهی متعال خواهد شد. پتنجلی ، عارف بزرگ هند، یوگا را چنین معنا نموده است که : " یوگا عبارت است از بازداشتن و متوقف ساختن آگاهی از پذیرفتن قوالب محدود و بسته "

گام نهادن در این طریقت ، یعنی مردن به دنیا و زنده شدن به معنا، این است که یوگیان را دوبار زاده می گویند: زیرا ورود به یوگا در حکم زایشی نو است ، یوگی پا به عرصه و مرتبه جدیدی می نهد و مرتبه پیشین را ترک می گوید و نسبت به آن گسستگی و عدم تعلق کامل حاصل می کند.

سر آغاز یوگا

میل به کشف قوانین و اسرار هستی از دیرباز انسان را مجذوب خود ساخته بود. با نگاهی به کهن ترین اسطوره های بشری می توان توجه، نگرانی وو بهت انسان را به مرگ ، آلام ، بیماری ها و کهولت مشاهده کرد. این توجه و نگرانی ، جریانی از تفکر و اندیشه را در میان افراد حساس به وجود آورد که از یک طرف ناظر بر جلوه های مبهوت کننده طبیعت و اسرار آن بود و از طرف دیگر به ضعف انسان در برابر حوادث و قدرت نماییهای طبیعت می پرداخت . مجموع این مسایل ، انسان را بر آن داشت تا سودای تسلط بر تن ونفس و چیرگی بر طبیعت و آگاهی از اسرار آن را در دل بپروراند. علاقه و نیاز به رویین تن شدن در برابر ناملایمات ، سرآغاز بسیاری از اختراعاتو سنتها و مبداء بسیاری از علوم و دانشها بوده است. بسیاری از محققین ، آغاز یوگا را نیز چنین احساساتی دانسته اند و به همین سبب در ابتدا، این معرفت کهن ( یوگا ) آمیخته با آداب و رسوم باستانی ، عبادت الهه ها و روش های سری قربانی بوده است. هر چند این آداب و رسوم در طول تاریخ بارها و بارها به بیراهه رفته و در دام تصورهای غلطی چون قدرت طلبی ، خرافات ، کام جویی و تسخیر انسانها و قوای طبیعی لغزیده است ، ولی سرانجام توانسته است راهی بدیع و شگفت انگیز را نیز به یادگار گزارد.


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 9,000 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
yoga_1941123_6235.zip55.1k

نظرسنجی

از قیمت محصولات راضی هستید؟
از قیمت محصولات راضی هستید؟
filesell filesell