فروشگاه تخصصی دانشجویی فروش فایلها و تحقیقات و مقالات دانشجویی

پرفروش ترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

فروشگاه تخصصی دانشجویی بیش از هزاران تحقیق دانشجویی مانند فایل های word و power point / زبانهای برنامه نویسی آماده ارائه خدمات به دانشجویان در تمام رشته ها میباشد تمام محصولات فروشگاه سالم و تضمینی و اختصاصی میباشدهر گونه مشکل در خرید و یا سوال را از طریق تلگرام اطلاع دهید پشتیبانی 24 ساعته t.me/rezanewp

تحقیق درباره بلوغ

تحقیق درباره بلوغ

فرمت فایل : word  (لینک دانلود پایین صفحه) تعداد صفحات 38 صفحه

 

بلوغ و ناگهان همه چيز تغيير مي كند بلوغ

هنگامي كه از افراد بزرگسال – چه مرد و زن – پرسيده مي شود كه شما دقيقاً‌ از چه زماني بالغ شده ايد معمولاً سر خود را تكان داده و پاسخي نا مشخص مي دهند ؛‌ « كلاس پنجم يا اول راهنمايي » آنها زمان يا اصولا ً‌ تاريخ دقيقي از آغاز بلوغ خود به خاطر ندارند . چرا اينطور است ؟

«بلوغ » روند تغيير و دگرگوني آرام و كند از پسر به مرد و از دختر به زن ، تبديل شدن است . در چنين شرايطي خوب متوجه مي شوي كه در تو اتفاقاتي در حال رخ دادن است . اما هر چه مي كوشي نمي تواني به طور دقيق مشخص كني كه اين اتفاقات چه هستند .

 فقط تعدادي علامت پيدا مي شود :‌

جسم ، روان ، جهان بيني و ارتباطات تو با والدين و دوستانت همه دستخوش تغييرات فراوان مي شود . در اين شرايط جسم تو علايمي واضح و آشكار از خود نشان مي دهد و اين در حالي است كه به طور معمول ، رفتارهايت از نظر رواني غير عادي به نظر مي آيد . ممكن است اكنون خوردن شكلات هايي كه تا به حال هر قدر دلت مي خواست از آنها مي خوردي ، بدون اينكه حتي يك گرم به وزنت اضافه شود . باعث چاقي تو شوند . امكان دارد رشد تو بيش از حد باشد و در ميان همكلاسي هايت هيكلي درشت تر از همه داشته باشي . ممكن است خجالتي باشي و بدون اينكه رفتار نامناسبي از تو سر زده باشد صورتت از شرم سرخ شود . در شرايط بلوغ همه چيز ممكن است ؛‌و در ضمن همه چيز طبيعي هم هست .

بلوغ چيست ؟‌

زمان بلوغ پسران و دختران بين سنين نه تا هجده سالگي است ؛‌احتمال دارد عده اي در هشت سالگي متوجه نخستين تغييرات جسماني خود شوند در حالي كه عده اي ديگر تا سن پانزده سالگي هم متوجه چيزي نشوند . دختران به طور متوسط يك تا دو سال زودتر از پسران به سن بلوغ مي رسند . در مجموع در روزگار ما شروع بلوغ در كشورهاي صنعتي با ديگر جوامع تفاوت مي كند و معمولاً‌ زودتر صورت مي گيرد . در حالي كه در قرن نوزدهم بلوغ تازه از سيزده سالگي آغاز مي شد .

بلوغ زود رس در روزگار ما دلايل مختلفي دارد ؛‌از جمله :‌تغذيه مناسب ، توجه دقيق تر و بهتر به سلامتي بدن و بر آورده شدن حداقل نيازهاي روزانه زندگي كه همگي باعث مي شود رشد جسماني و رواني كودكان و نوجوانان در شرايطي مناسب صورت گيرد . اگر تو جزو آن عده از افرادي هستي كه احتمال مي دهي بلوغ در تو زودتر يا ديرتر به وقوع بپيوندد ، بدان كه اين موضوع به وراثت نيز بستگي زيادي دارد و اين موضوع كه بلوغ والدين يا پدربزرگ و مادر بزرگت در چه سني شروع شده است ، در سن آغاز بلوغ تو بسيار تعيين كننده است .

قبل از اينكه ويژگي ها و علايم مهم بلوغ را مورد بحث قرار دهيم و آنها را توصيف كنيم – كه اميدواريم از همين طريق به پاسخ بسياري از سؤالات خود برسي –چند كلمه در مورد معناي بلوغ متذكر مي شويم . كلمة بلوغ در واقع از كجا ريشه مي گيرد و به چه معنايي است ؟‌

ريشه اين كلمه از لاتين است و ترجمه آن چيزهايي مانند رشد جنسي و مردانگي  است . اما بلوغ امروزه به اين صورت معنا مي شود :‌

«آغاز رشد جنسي تا پايان آن را ، چه در مورد پسران و چه در مورد دختران ، بلوغ مي گويند . »


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
filess_1918732_1994.zip19.6k

نظرسنجی

از قیمت محصولات راضی هستید؟
از قیمت محصولات راضی هستید؟
filesell filesell