فروشگاه تخصصی دانشجویی فروش فایلها و تحقیقات و مقالات دانشجویی

پرفروش ترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

فروشگاه تخصصی دانشجویی بیش از هزاران تحقیق دانشجویی مانند فایل های word و power point / زبانهای برنامه نویسی آماده ارائه خدمات به دانشجویان در تمام رشته ها میباشد تمام محصولات فروشگاه سالم و تضمینی و اختصاصی میباشدهر گونه مشکل در خرید و یا سوال را از طریق تلگرام اطلاع دهید پشتیبانی 24 ساعته t.me/rezanewp

تحقیق در مورد باروری زیتون

تحقیق در مورد باروری زیتون

 

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 21

نيازهاي گرده افشاني

 

گرده افشاني زيتون غالباً توسط باد صورت مي‌گيرد. بنابراين وجود آب و هواي مناسب و مساعد عاملي مهم و تعيين كننده در گرده افشاني و تشكيل ميوه به شمار مي‌رود. در فصل گلدهيبارندگي سبب شكسته شدن گرده و كاهش تلقيح و در نتيجه پوك ماندن مغز ميوه مي‌گردد. حال آن‌كه درجه حرارت بالا به ويژه اگر همراه با باد گرم  باشد به تشكيل ميوه‌هاي جوان كمك مي‌كند.

ارزش زيستي گرده زيتون زماني بالاست كه در گل نر قرار داشته باشد و از طرف ديگر گرده‌هاي پراكنده شده زماني بالاست كه بتوانند گل ماده را بارور كنند و ميوه‌اي بوجود آورند.

همچنين وقتي تعداد گلها زياد است 2 تا 3 درصد از گلهاي يك درخت زيتون براي بارور كردن گلهاي ماده و توليد محصول زياد كافي است. درجه زيستي گل زيتون نه تنها به شرايط محيط زيست بستگي دارد بلكه به ويژگيهاي فيزيولوژيكي  درخت توليد كننده آن  نيز بستگي دارد. درجه زيستي گل در زمستاني مساعد در درختاني بهتر است كه سال قبل كمتر ميوه داده باشند، زيرا اصولاً توليد گل و ميوه از نظر فيزيولوژيكي مقدار زيادي از ذخيره و انرژي دروني سوخت را مصرف مي‌كند و درخت ناتوان نمي‌تواند گلهاي فراوان و قوي و بارور توليد نمايد. در درختاني كه خوب رشد كرده اند اما گلهاي ضعيفي دارند، ميزان درصد ميوه مي‌تواند 5 تا 6 درصد افزايش يابد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

خود ناباروري در زيتون

 

اكثر كولتيوار هاي زيتون اگر از كشت خالص  يك كولتيوار باشند مقداري ميوه توليد مي كنند، كه در صورتي كه اكثر درختان زيتون هنگام بارور شدن از گرده بيگانه توليد بهتري را نشان مي دهند. 

برخي از كولتيوار ها نابارور هستند و آميختگي آنها اجباري است مانند : French picholin   و Italian Leccino .

عده زيادي از كولتيوار هاي زيتون تا حدي نابارور هستند كه درجه ناباروري آنها به آب و هوا بستگي دارد. بنابراين نحوه گرده گيري زيتون در كشور‌ها و اقليم‌هاي مختلف بسيار متفاوت است. درجه حرارت بالا نيز عاملي مهم در كاهش خودناباروري زيتون به شمار مي رود.                           پتانسيل گرده افشاني در كولتيوارهاي مختلف متفاوت است. آزمايش رويش گرده نشان داده است كه تمايل جذب لوله گرده توسط تخمدان زيتون در هر كولتيوار نسبت به گرده كولتيوار خاصي متفاوت است، يعني تخمدان هر كواتيوار زيتون لوله گرده هر كولتيوار را به طور خاصي به طرف خود جذب مي كند با اين حال گوناگوني چنداني در رويش لوله گرده مشاهده نشده است.

برخي از كولتيوار ها پيدا شده است كه بدون دخالت شرايط محيط زيست خود بارور compatible Self  هستند. اين پديده درباره هر دو كولتيوار پر ميوه ( با پتانسيل ميوه دهي زياد ) مانند كولتيوار يونانيkranaki و ديگران با پتانسيل ميوه دهي كم، احتمالاً مانند كولتيوار Souri صادق است. از طرف ديگر در برخي از موارد خودناباروري عمومي نيز گزارش شده است. مانند كولتيوار فرانسويLeugue

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ساختمان ميوه و شرايط رسيدن آن

 

ميوه زيتون نوعي شفت (Drupe) به شما ر مي‌آ‌يد. شكل آن بيضي به طول 1 تا 2.5 سانتي‌متر و به قطر 1 تا 1.5 سانتي‌متر در روي شاخه هاي يك ساله ديده مي‌شود ميوه در بهار تشكيل مي‌شود و در اوايل تا اواسط پاييز بسته به نوع زيتون و شرايط محيطي مي‌رسد. ميوه از 3 قسمت برون‌‌بر- ميان‌بر و درون‌بر تشكيل يافته است. برون‌بر ( پوست بيروني) ميوه معمولاً  نرم است و از دو – سه لايه تشكيل شده است، كه يك لايه نازك و مومي روي آن قرارگرفته است. ميوه فاقد كركهاي چند ياخته اي است كه در برگ هاي جوان قرار دارد. در ميوه هاي سبز نارس و كوچك غالباً لكه هاي روشني ديده مي شود اين لكه‌ها ناشي از وجود جدايي‌هاي كوچك بين ميان‌بر (Mesocarpe) و پوست ميوه است. همگني پوست ميوه در آن نواحي از بين نمي‌رود درجه لكه دار شدن و اندازه لكه‌ها نمايان‌گر ويژگي رقم است. در بسياري از موارد وقتي ميوه رسيد و سياه شد لكه ها از بين مي رود.

در همه كولتيوارها ياخته‌هاي قسمت ميان‌بر (مزوكارپ) هنگام رشد خود كلروفيل دارند ولي تدريجاً كه ميوه به حالت رسيدگي مي‌رسد كلروفيل‌ها تبديل مي‌شوند و از بين مي‌روند. غشاء ياخته‌هاي ميان‌بر در ميوه‌هاي رسيده معمولاً نازك‌تر از ياخته‌هاي ميوه در حال رشد است. هسته از پوسته‌اي ضخيم پوشيده شده است كه از دو قسمت مغز و جدار تشكيل مي‌شود.


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 4,000 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file366_1915059_6159.zip17.4k

نظرسنجی

از قیمت محصولات راضی هستید؟
از قیمت محصولات راضی هستید؟
filesell filesell