فروشگاه تخصصی دانشجویی فروش فایلها و تحقیقات و مقالات دانشجویی

پرفروش ترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

فروشگاه تخصصی دانشجویی بیش از هزاران تحقیق دانشجویی مانند فایل های word و power point / زبانهای برنامه نویسی آماده ارائه خدمات به دانشجویان در تمام رشته ها میباشد تمام محصولات فروشگاه سالم و تضمینی و اختصاصی میباشدهر گونه مشکل در خرید و یا سوال را از طریق تلگرام اطلاع دهید پشتیبانی 24 ساعته t.me/rezanewp

تحقیق درباره تاثیرات الکتریسیته بر بدن

تحقیق درباره تاثیرات الکتریسیته بر بدن

 

فرمت فایل : word  (لینک دانلود پایین صفحه) تعداد صفحات 15 صفحه

تاثیرات الکتریسیته بر بدن

مقدمه

 

   انرژی الکتریکی به دلیل مزایای زیادی که دارد هر روز به مصرف آن اضافه می گردد . در مقابل مزایای آن ، انرژی الکتریکی داری خطراتی نیز می باشد ، بخصوص در صنایع و آزمایشگاه ها که با جریان ها و ولتاژها ی بالا سرو کار دارند ، رعایت اصول  و ایمنی و حفاظت افراد بایستی در اولویت و رأس امور باشد یا به عبارتی اول ایمنی بعد کار .

 خطرات برق گرفتگی بطور کلی به دو دسته تقسیم می شوند: -

  خطر برق گرفتگی -1

خطرآتش سوزی          -2

                                 

خطر برق گرفتگی :

    بطور کلی عبور جریان برق از بدن را برق گرفتگی یا شوک الکتریکی می گویند . در صورتی که جریان برق از بدن عبور نماید ، بدن عکس العمل شدید در مقابل آن از خود نشان می دهد که به آن شوک الکتریکی گویند .اثرات این برق گرفتگی از احساس شوک شروع شده تا حالت سنکوپ یعنی بیهوشی کامل می تواند برسد . لذا برای برق گرفتگی دو مرحله می توان تعریف نمود.

1 -آستانه احساس                    2 - آستانه انقباض

   عبور جریان کم آستانه احساس و گذشتن از حد معین جریان و عکس العمل عضلانی بدن خواهد داشت که به آن آستانه انقباض می گویند. آستانه احساس برای قسمت های مختلف بدن متفاوت است ، بطور مثال آستانه احساس زبان45/0 میلی آمپر و استانه احساس برای پوست بدن در حدود میلی آمپر است که آستانه احساس پوست هر یک از اعضا متفاوت است ، البته در شدت جریان9میلی آمپر دست ها به سختی تکان می خورند ، ولی5/99 درصد افراد سالم می توانند سیم برق دار را رها کنند.

    برق گرفتگي در ولتاژهاي بالا غير قابل علاج مي باشد زيرا كه قوس هاي الكتريكي درجه حرارتي بيش از2000 درجه توليد مي كنند كه در اثر آن تمام عضلات و ماهيچه ها و استخوانها را سوزانده و از بين مي برد و به خاطر اين هرگز نبايد به سيمهاي هوايي نزديك شد زيرا كه فشار و اختلاف سطح اين وسايل به قدري زياد است كه مي توانند از فاصله دوري قوس الكتريكي را از طريق هوا ايجاد بنمايد و خطرات ناگواري را براي انسان و حيوان همراه بياورند كه باعث مرگ حتمي خواهند شد.

 

صدمات برق گرفتگی به انسان :

سوختگی:

    زمانی که جریان الکتریکی در یک ماده جاری میشود، در قسمت‌هایی که در برابر جریان مقاومت میکنند اتلاف انرژی به وجود میآید، این انرژی اتلاف شده معمولاً به صورت گرما آزاد میشود. این ساده ترین تأثیر جریان الکتریکی بر روی بافتهای زنده است. جریان الکتریکی باعث افزایش حرارت در این بافتها میشود و در این حالت اگر میزان حرارت به اندازه کافی زیاد باشد، بافت زنده خواهد سوخت. از نظر ظاهری این سوختگی شبیه سوختگی به وجود آمده بر اثر شعله است با این تفاوت که به علت عبور جریان از داخل بدن مصدوم مي تواند بافتهاي داخلي بدن و حتي اندام هاي حساس را نيز بسوزاند .

    سوختگی ناشی از برق گرفتگی به مدت و فشار الکتریکی بستگی دارد . بطور کلی اگر الکتریسیته وارد بدن شود سوختگی بدن را سبب شده در ضمن اینکه موجب سایر عوارض نیز می شود . سوختگی در اثر برق مشخصات مخصوص دارد ، که با بقیه سوختگی ها تفاوت دارد . گاهی سوختگی به قدری عمیق است که از عضلات گذشته و به استخوان و مفاصل  می رسد . در این حالت کناره های محل سوختگی سفید ، بی خون ، خشک و بدون تورم است . در بعضی موارد سوختگی در اثر جرقه و حرارت ناشی از برق می باشد و گاهی سوختگی بدون تماس پوست با منبع برق بوجود می آید که سطح وسیع تری را در بر          می گیرد .


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 3,900 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file142_1912172_2734.zip25.6k

نظرسنجی

از قیمت محصولات راضی هستید؟
از قیمت محصولات راضی هستید؟
filesell filesell