فروشگاه تخصصی دانشجویی فروش فایلها و تحقیقات و مقالات دانشجویی

پرفروش ترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

فروشگاه تخصصی دانشجویی بیش از هزاران تحقیق دانشجویی مانند فایل های word و power point / زبانهای برنامه نویسی آماده ارائه خدمات به دانشجویان در تمام رشته ها میباشد تمام محصولات فروشگاه سالم و تضمینی و اختصاصی میباشدهر گونه مشکل در خرید و یا سوال را از طریق تلگرام اطلاع دهید پشتیبانی 24 ساعته t.me/rezanewp

تحقیق الگوریتم بانکدار

تحقیق الگوریتم بانکدار

الگوریتم بانکدار

این صفحه باعث اجتناب از بن بست در ارتباط است. برای گرد کردن به نزدیک ترین حالت، به بخش گردکردن بانکدار مراجعه کنید.

الگوریتم بانکدار ، الگوریتم اجتناب از بن بست و مقدار منبع می باشد که توسط Edsger Dijkstra  ارائه شده است. این الگوریتم توسط شبیه سازی حداکثر مقدار ممکن از پیش تعیین شده منابع، ایمنی منابع را مورد آزمایش قرار می دهد و سپس قبل از تصمیم در مورد اینکه آیا این مقدار اختصاص یافته مجاز به ارائه است یا نه ف یک وضعیت ایمنی را به منظور آزمایش شرایط بن بست موجود بری کلیه فعالیتهای معلق ، ایجاد می نماید.

انتخاب نام برای الگوریتم:

این الگوریتم در قرایند طراحی برای سیستم عامل THE ارائه شده بود که البته در EWD108 به طور مفصل به زبان آلمانی توضیح داده شده است. این نام از مقایسه آن با شیوه ای است که بانکداران برای محدودیتهای بازپرداختی استفاده می کنند.

 

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 11

 

 

الگوریتم

          الگوریتم بانکدار هر زمانی که فرایندی نیاز به منابعی داشته باشد، توسط سیستم عامل اجرا می گردد. این الگوریتم، به وسیله ردکردن یا به تعویق انداختن درخواست، از بن بست جلوگیری می کند البته اگر درخواست تعیین کننده این باشد که قبول درخواست ممکن است سیستم را در وضعیت ناامن قرار دهد( شرایطی که بن بست می توانند در آن رخ دهد ).

 

منابع

          به منظور به کارگیری الگوریتم بانکدار ، سه چیز لازم به ذکر است:

  • هر فرایند چقدر از هر منبع می تواند نیاز داشته باشد.
  • هر فرایند چقدر از هر منبع را دردست دارد.
  • هر سیستم چقدر از هر منبع را موجود دارد.

برخی از منابع مه در سیستم های واقعی یافت می شوند عبارتند از ک حافظه ،سمافورها (Semaphores) دسترسی مقدماتی ( interface access).

مثال:

با فرض اینکه سیستمی 4 نوع منبع را مشخص می کند (A,B,C and D) مثالی می آوریم از اینکه این منابع چقدر می توانند تقسیم شوند و یا بسط یابند.

توجه داشته باشد که این مثال سیستم را در لحظه ای قبل از رسیدن درخواستی برای منابع ، نشان می دهد. همچنین نوع و تعداد منابع هم خلاصه شده اند. به عنوان مثال ، سیستم های واقعی با مقادیر وسیعتری از هر منبع سرو کار دارند


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 8,800 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file45_1912153_6928.zip13.9k

نظرسنجی

از قیمت محصولات راضی هستید؟
از قیمت محصولات راضی هستید؟
filesell filesell