فروشگاه تخصصی دانشجویی فروش فایلها و تحقیقات و مقالات دانشجویی

پرفروش ترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

فروشگاه تخصصی دانشجویی بیش از هزاران تحقیق دانشجویی مانند فایل های word و power point / زبانهای برنامه نویسی آماده ارائه خدمات به دانشجویان در تمام رشته ها میباشد تمام محصولات فروشگاه سالم و تضمینی و اختصاصی میباشدهر گونه مشکل در خرید و یا سوال را از طریق تلگرام اطلاع دهید پشتیبانی 24 ساعته t.me/rezanewp

تحقیق نوجوانی و اهمیت آن

تحقیق نوجوانی و اهمیت آن

 

فرمت فایل : word  (لینک دانلود پایین صفحه) تعداد صفحات 40 صفحه

 

 

پيش گفتار

دوره نوجواني ‏، يكي از مهم ترين و سرنوشت سازترين دوران زندگي است چه از نظر سلامت جسماني و چه از نظر سلامت رواني و اجتماعي افرادي كه اين دوره را با موفقيت مي گذرانند ، آينده موفق تر و سالم تري دارند و بر عكس با اين حال تحقيقات و پژوهش ها نشان داده است كه اگر به دانش آموزان آگاهي ها و اطلاعات لازم در مورد اين دوره و فشار ها و مشكلات آن داده شود نوجوانان زيادي مي توانند اين دوره را با سلامت گذارنده و آينده روشن تري داشته باشند .

نوجواني

هم چون آذر خشي در بهار عمر است كه به ناگاه فرا مي رسد

و آسمان زندگي را نور باران مي كند .

يا

هم جون دشت هاي پوشيده از شقايق است

كه بايد از آن گذر كرد

تا به قله هاي رفيع و مغرور جواني رسيد

قله هايي كه ريشه در خاك و سر در خاك افلاك دارند .

بهتر است

اين فصل بي نظير زندگي را ارج نهيم و

تمامي تلاش خود را براي فهميدن آن به كار گيريم .

دوره نوجواني و اهميت آن

دوره نوجواني ، دوره مهمي در زندگي هر انسان است كه ميان كودكي و جواني قرار دارد و در اين مرحله يك انسان ، نه يك جوان ، در واقع ، هم كودك است و هم جوان . يعني خصوصياتي از هر دو مرحله رشد كودكي و جواني را در خود  دارد . در اين دوره تغييرات متعدد و فراواني در صورت ، اندام توانمندي جسمي صورت مي گيرد و يك نوجوان شبيه به يك بزرگسال مي شود . همچنين در اين دوره باروري و توانايي جنسي فرد شكل مي گيرد . اين رشد نشان دهنده آن است كه يك نوجوان هر روز بيشتر به يك جوان تبديل مي شود .

نه تنها ظاهر شخص عوض مي شود بلكه نيرو ها ، توانايي ها و توان مندي هاي انسان نيز افزايش مي يابد . دوران نوجواني ، دوره اي است كه تفكر انسان و هوش او به درجه بالاي رشد خود مي رسد . به همين دليل نوجوانان نسبت به بسياري از مسائل اطراف خود توجه ، و در مورد آنها فكر مي كنند و به همين دليل مي توانند نظرات و ايده هاي خوبي راجع به مسائل و موضوعات مختلف داشته باشند .

احساسات و عاطفه نوجوان نيز در اين دوره تغيير مي كند . طوفان هاي احساسي ، عصبانيت ها  و زود رنجي هاي سريع ، عشق هاي سريع و طوفاني نيز در اين دوره زياد ديده مي شود .و در دوره نوجوانان از خود مراقبت بيشتري به عمل آوردند .

نه تنها ظاهر و نيرو هاي ذهني نوجوان تغييرات بسيار بسيار زيادي مي كند بلكه ارتباطات و روابط اجتماعي نوجوان نيز تغيير مي كند . او بر خلاف دوران كودكي خود كه تابع ارتباطات و روابط والدين بود ، اكنون قادر است كه به تنهايي با ديگران ارتباط بر قرار كند ، در جامعه رفت و آمد كند و با ديگران به ارتباط اجتماعي بپردازد . علاوه بر اين ارتباطات درون خانواده  نوجوانان نيز تغيير مي كند . آنها بيشتر تمايل دارند كه با دوستان و همسالان خود باشند تا افراد خانواده خود . البته اين بدان معني نيست كه نوجوان به خانواده خود پشت مي كند و در صورتي كه خانواده و نوجوانان از مهارت هاي اجتماعي مناسبي برخوردار باشند قادر خواهند بود كه ارتباطات سالم و خوب خانوادگي خود را ادامه دهند . بسياري از نوجوانان موفق در خانواده هاي سالم پوررش يافته اند . كه ارتباطات خوبي ميان آنان ، والدين و ساير افراد خانواده وجود داشته است .


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file6_1909234_4830.zip28.2k

نظرسنجی

از قیمت محصولات راضی هستید؟
از قیمت محصولات راضی هستید؟
filesell filesell