فروشگاه تخصصی دانشجویی فروش فایلها و تحقیقات و مقالات دانشجویی

پرفروش ترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

فروشگاه تخصصی دانشجویی بیش از هزاران تحقیق دانشجویی مانند فایل های word و power point / زبانهای برنامه نویسی آماده ارائه خدمات به دانشجویان در تمام رشته ها میباشد تمام محصولات فروشگاه سالم و تضمینی و اختصاصی میباشدهر گونه مشکل در خرید و یا سوال را از طریق تلگرام اطلاع دهید پشتیبانی 24 ساعته t.me/rezanewp

تحقیق در مورد بيو مکانيک

تحقیق در مورد بيو مکانيک

فرمت فایل : word  (لینک دانلود پایین صفحه) تعداد صفحات 23 صفحه

 

 

بيومكانيك1 واژهاي مركب از bio به معني: (زيست و زندگاني) و mechanic به معني: (افزارگر) يا كاركننده يا ابزار يا به عبارتي تعميركار است كه به معني: (توانمندي بدني در جهت نشان دادن هستي چيزهاست.) يا به عبارتي «بيومكانيك» واژهاي مركب، تشكيل يافته از دو كلمة: (بيو) به معني: طبيعت و (مكانيك) به معني: عمل و كاركرد يك ماشين است. اين واژه در جمع به معني «طبيعت عمل» است. بيومكانيك نوعي «رياضت و زيباييشناسي فيزيكي» است كه سعي دارد تا به طبيعت عمل يا در واقع همان «ريشة چيزها» دست يابد. بيومكانيك يعني عمل نهفته و خلاصهشده برگرفته از هستي «چيزها». هر پديدهاي در هستي، يك «چيز» محسوب ميشود؛ پس ميتوان به كمك تلاشي رياضتگونه و بدني «چيستي» يا «ماهيت» آن را متجلي كرد. تجلّي فيزيكي و قابل ديدن كه بيشباهت به گونهاي پانتوميم2 و آكروبات3 نيست؛ اما فرقي اساسي دارد. براي مثال، نشان دادن يك فقير با لباس و ادا بر صحنه، كاري است كه همه ميكنند؛ اما عينيتِ «فقر» بر صحنه بدون لباس و وسايل و ابزار صحنهاي و فقط بر اساس كشش عضلات و درهم تنيدگي اندامها و تركيب با انداموارههاي ديگر با فرياد و تنفس كه آرزوي «جوليان و بك» در آمريكا... و «ماير هولد» در روسيه يا «ريچارد شخنر» و گروه بازيگران نيويوركياش و يا «يرژي گروتفسكي» در لهستان بود؛ با همة تفاوتهاي ديدگاهي، چيزي است كه آرزو و انداموارههاي زيباييشناسي تصويري و به دور از حرّافي را تشكيل ميدهد؛ اما چه فرقي ميان آكروبات و بيومكانيك وجود دارد؟
بيومكانيك اعمالي است؛ خلاصهشده و در نهايت دقت و كنترل كه هدفش «انتقال معني يك احساس» يا «بيان احساسي نهفته در صحنه» است. حال آنكه آكروبات، اعمالي است: خلاصهشده و در نهايت دقت و سرعت و كنترل كه هدفش جلب «توجه» است و نه خلق معني خاص. هيچ معني برتري براي آكروبات جز اينكه «ببين من چه ميكنم!» يا «تو كه نميتوني اين كار رو بكني!» وجود ندارد. حال آنكه هر حركت در تئاتر، بيومكانيك و شيوة بازيگري آن داراي «معني» است. يا «يك معني نهفته» يا «چندين معني همسان» يا «اَبَرمعني» كه هدف بيومكانيك رسيدن به همين «ابرمعني» است. «معني» در بيومكانيك آن است كه هر حركت يك «تفسير» از «احساس» را انتقال ميدهد. همچنان كه در تئاتر «كاتاكالي»4 هندوستان «مودرا» يا حركت انگشتها در هر تركيب انگشت يا حركت آن، يك «بيان خاص» محسوب ميشود. «ابرمعني» تفسيرهاي گوناگون را نهايي ميكند و حالتي را ايجاد ميكند كه در عين حال كه بيانگر موضوع است چيزهاي ديگري را نيز، بيان ميكند كه در «صورت حركت» به ظاهر «نمايان» نيست اما كاملاً دريافت ميشود. اكنون بايد پرسيد كه فرق عمل پانتوميم با بيومكانيك چيست؟
پانتوميم «حالت» را «تشريح» ميكند يعني دقيقاً نشان ميدهد كه يك پروانه در حال پريدن است؛ اما عملِ بامعني در بيومكانيك داراي يكسري عمل است كه متأثر از يك كنش واحد، عمل ميكنند يعني در اوج سادگي و انعطاف «احساس» و «انديشة» مورد نظر را «تداعي» ميكنند نه آنكه تصويري از چيز مورد نظر را خلق كنند؛ بلكه انديشه و احساس را به شكل فيزيكي، تجسّم ميبخشد بيآنكه سعي در «عينيت» آن «چيز» داشته باشد براي مثال، مردي كه با خبر مسرّتبخش روبهرو ميشود در پانتوميم سعي ميكند دستها و چهرهاش را باز كند و اداي خوشحالي را درآورد اما در نگاه كنشي همان مرد بر صندلي ولو ميشود و دود سيگارش را به طرف سقف فوت ميكند يا رفتاري مشابه يا غير آنكه در ظاهر نشاندهنده صورت عيني خوشحالي نيست اما در جاي خود اين معني مثالي را ادا ميكند.5 به عبارتي ديگر همانگونه كه در نشانهشناسي «دوسوسور» مطرح ميشود اگر عمل «دست دادن» در پانتوميم يك نشانة ساده از دوستي است به اين معني كه «دست دادن» يك «آيكون» (نشانه) يا عمل ساده فيزيكي است و «نشانه دوستي» بودن اين عمل يك «اينديكس» يا تمثيل است يعني يك معني دروني نهفته در عمل دست دادن وجود دارد اما اينكه اين حركت و درونماية آن به معني همزيستي و وفاداري است يك «سمبل» محسوب ميشود كه در خود عمل دست ديده نميشود اما هست. بيومكانيك نيز به لحاظ رفتارِ زيباييشناسانه، خود را از حد يك «آيكون» (نشانه) بيرون ميآورد و سعي در تمثيلي شدن دارد. يعني بايد انديشيد تا فهميد.
همانطور كه سه گونه نشانه در برقراري ارتباط وجود دارد سه گونه عمل نيز در صحنه وجود دارد كه اساس بيومكانيك بر عمل نوع سوم استوار است. يعني كُنش يا (ACTONT).
بيومكانيك در اساس استوار بر ACTION يا (عمل) بنيان نهاده شده است. بيومكانيك مجموعه اعمال كنشي است. اما تقسيم اعمال صحنه به شرح زير است:
1
ـ (Action objective)
2
ـ (Action Subjective)
3
ـ (Action Actont)


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,000 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
New-Wordpad-Document_1907655_9747.zip25.9k

تحقیق در مورد بازیهای محلی و بومی

تحقیق در مورد بازیهای محلی و بومی فرمت فایل  :  word    ( لینک دانلود پایین صفحه) تعداد صفحات 21 صفحه نام بازی: موش و گربه نام محلی: سیچان پیشیک اهداف کلی: دقت و هوشیاری، پرورش روحیه صداقت، رعایت قوانین و مقررات، تقویت عضلات اهداف جزیی: سرعت در عکس العمل ها و ایجاد شور و شوق تعداد بازیکن: 20 الی 30 نفر سن بازیکنان: 8 الی 12 ساله ابزار لازم: یک قطعه گچ محوطه بازی: 10 × 10 متر     & ...

توضیحات بیشتر - دانلود 4,800 تومان

نظرسنجی

از قیمت محصولات راضی هستید؟
از قیمت محصولات راضی هستید؟
filesell filesell