فروشگاه تخصصی دانشجویی فروش فایلها و تحقیقات و مقالات دانشجویی

پرفروش ترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

فروشگاه تخصصی دانشجویی بیش از هزاران تحقیق دانشجویی مانند فایل های word و power point / زبانهای برنامه نویسی آماده ارائه خدمات به دانشجویان در تمام رشته ها میباشد تمام محصولات فروشگاه سالم و تضمینی و اختصاصی میباشدهر گونه مشکل در خرید و یا سوال را از طریق تلگرام اطلاع دهید پشتیبانی 24 ساعته t.me/rezanewp

تحقیق درباره ساختار فدرالی و مسئله ملی و قومی در ایران

تحقیق درباره ساختار فدرالی و مسئله ملی و قومی در ایران

 

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت

تعداد صفحات: 16

 

 

 

 

 

ساختار فدرالی و مسئله ملی و قومی در ایران

 

 

 

 

 رخدادهای سال‌های اخیر از حوادث بالكان تا عراق و منافع و سیاست امریكا در برانگیختن اغتشاشات و درگیری‌های قومی در ایران، مسئله ملی و قومی در ایران را به‌موضوعی حساس و بالقوه مخاطره‌آمیز تبدیل كرده است. واقعیت این است كه:

 

 

 

1- در ایران قوم‌ها و ملیت‌های مختلفی زندگی می‌كنند و این كشور سرزمین مشترك اقوام و ملیت‌های گوناگون است كه طی قرن‌ها با رشته‌های تاریخی، فرهنگی و عاطفی متعددی پیوند خورده و در ساختن این سرزمین و دفاع از آن كوشیده‌اند.

 

 

 

2- اقوام و ملیت‌های این سرزمین هر یك ویژگی‌های قومی و فرهنگی و زبانی خود و در نتیجه خواست‌ها و مزالبات قومی و فرهنگی و زبانی میژه‌ای دارند كه بدون توجه به‌این مطالبات و بدن تأمین آنها- كه حق طبیعی و جزئی از حقوق بشر است- همزیستی آنان برغم تمامی پیوندهای تاریخی نمی‌تواند پایدار باشد، آن‌هم در شرائطی كه قدرت‌های خارجی با بهره‌برداری از محرومیت‌ها و تبعیض‌های قومی و فرهنگی و مدهبی دست اندر كار ایجاد و دامن زدن درگیری قومی و ملی‌اند.          

 

 

 

3- هم امر آزادی تأمین حقوق شهروندی همه مردم و هم تأمین حقوق اجتماعی، فرهنگی ویژه‌ی ملیت‌ها و اقوام، تنها از طریق مبارزة مشترك برای نیل به‌دمكراسی و با ایجاد نظامی دمكراتیك در ایران ممكن خواهد بود. تفرقه و جدائی در صفوف این مبارزة مشترك همگانی و تبدیل آن به‌جریان‌های كوچك مستقل از یكدیگر- چه بسا در مقابل یكدیگر- نه به‌سود تأمین حقوق ملی و فرهنگی، بلكه در خدمت ادامة شرائط كنونی و در خدمت برانگیختن دشمنی قومی با پیامدهائی فاجعه‌آمیز است.

 

 

 

مبارزه برای تأمین خواست‌های فرهنگی، زبانی و سایر مطالبات قومی و ملی از مبارزه برای استقرار دمكراسی و تأمین حقوق شهروندی یك‌سان برای تمام مردم ایران جدا نیست. برابری ملی و قومی و حقوق فرهنگی، زبانی ... اقوام و ملیت‌ها تنها در یك نظام دمكراتیك و پای‌بند به‌رعایت حقوق بشر و حقوق تمامی شهروندان قابل تصور و ممكن خواهد بود. نیروهای سیاسی باید با توجه به‌این واقعیت مبارزه برای تغییر شرائط كنونی را سازمان دهند و با ارائه طرح‌های روشن برای آینده، این مبارزه مشترك را به‌پیش برند. این طرح‌ها باید هم مسائل مربوط به‌استقرار دمكراسی و هم چگونگی تأمین حقوق ویژة اقوام و ملیت‌های مختلف را منعكس كند. طرح‌های مربوط به‌تأمین خواست‌های اقوام و ملیت‌ها طبیعتأ باید راه‌گشا و چاره‌ساز باشند. این طرح‌ها باید هم گذشتة تاریخی مشترك و نتایج ناشی از آن را مد نظر داشته باشد، هم واقعیت و شرائط كنونی ایران و آمیختگی این اقوام و هم تحولات و اوضاع جهان امروز را. با توجه به‌چنین ضرورتی، در این نوشته ابتدأ به‌بررسی اجمالی این واقعیت‌ها و شرائط و سپس به‌موضوع طرح‌ها و راه‌حل‌ها می‌پردازیم.


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 4,600 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file11_1906591_6829.zip46.9k

نظرسنجی

از قیمت محصولات راضی هستید؟
از قیمت محصولات راضی هستید؟
filesell filesell