فروشگاه تخصصی دانشجویی فروش فایلها و تحقیقات و مقالات دانشجویی

پرفروش ترین محصولات

اطلاعیه فروشگاه

فروشگاه تخصصی دانشجویی بیش از هزاران تحقیق دانشجویی مانند فایل های word و power point / زبانهای برنامه نویسی آماده ارائه خدمات به دانشجویان در تمام رشته ها میباشد تمام محصولات فروشگاه سالم و تضمینی و اختصاصی میباشدهر گونه مشکل در خرید و یا سوال را از طریق تلگرام اطلاع دهید پشتیبانی 24 ساعته t.me/rezanewp

تحقیق در مورد اتانول

تحقیق در مورد اتانول

فرمت فایل : word  (لینک دانلود پایین صفحه) تعداد صفحات 68صفحه

مدل مولکول اتانول

اتانول يا الکل اتيليک يا اتيل الکل با فرمول C۲H۵OH ترکيب شيميائي با بوي خاص و آتشگيري است که در نوشيدني‌هاي الکلي وجود دارد. اين الکل همان ماده‌اي است که خاصيت مست کنندگي دارد و در نوشيدني‌هاي الکلي با درصد‌هاي مختلف پيدا مي‌شود. علاوه بر اين در صنايع مختلف کاربرد فراوان دارند. اين کاربردها در عطرها و ادکلن‌ها و همچنين در وانيل و همچنين به عنوان سوخت در برخي ماشين‌هاي جديد مي‌باشد. براي استفاده از اين الکل در صنايع عطر سازي استفاده مي‌کنند.

مخمر آبجو ، قارچي است که با جوانه‌زدن تکثير مي‌شود، اگر اين قارچ در مجاور يک ماده قندي تخمير شود، موادي از خود خارج مي‌کند که خاصيت آنزيمي داشته و موجب دگرگوني قند مي‌شود. در بين قندها ، گلوکز به فرمول C۶H۱۲O۶ است که در انگور وجود دارد که پس از تخمير باعث ايجاد الکل مي‌شود.

اطلاعات اوليه

 

نام آيوپاک

نامهاي ديگر

فرمول شيميايي

وزن مولکولي

نقطه جوش

نقطه ذوب

PH

اتانول

اتيل الکل ، الکل اتيليک

 
  1. 069gr/mol
  2. 4 درجه سانتيگراد
  3. 3- درجه سانتيگراد
  

7

 


ساختمان اتانول

 

تاريخچه

اتانول براي انسان از دوران باستان شناخته شده بود، زيرا اين ماده ، جزء اصلي مشروبات الکلي است. جداسازي آن بصورت اتانول نسبتا خالص احتمالا اولين بار توسط "جابر بن حيان" که صنعت تقطير را گسترش داد، انجام شده است. البته بيشتر گمان مي‌رود که اتانول خالص توسط "محمد زکرياي رازي" دانشمند ايراني توليد شده باشد.

فرايند توليد

اتانول مورد استفاده در نوشابه‌هاي الکلي توسط فرايند تخمير از متابوليسم گلوکز توسط گونه مخصوصي از مخمرها در غياب اکسيژن توليد مي‌شود و در پايان فرايند تخمير غلظت اتانول را با تقطير بالا مي‌برند. براي مخلوط اتانول با آب بالاترين نقطه آزئوتروپ جوش براي 95% الکل و 5% آب است. بنابراين جزء تقطير شده مخلوط اتانول و آب نمي‌تواند خالصتر از 95 درصد باشد. براي توليد اتانول خالص‌تر ، مقدار کمي بنزن به آن اضافه مي‌شود.

بنزن ، آزئوتروپ سه‌گانه ‌اي با آب و اتانول تشکيل مي‌دهد و مخلوط دوباره تقطير مي‌شود. نتيجه اين فرايند بدست آوردن اتانول بدون آب است. با اين همه چند ppm بنزن در اتانول باقي مي‌ماند که جذب آن در بدن از مشخصه‌هاي آسيب کبدي است که در افراد الکلي ديده مي‌شود.

توليد اتانول صنعتي اتانول سوخت نسبتا خوبي براي موتورهاست و در صنعت ، بصورتهاي مختلفي استفاده مي‌شود. اتانول مورد مصرف در صنعت را معمولا از واکنش کاتاليزوري آب با اتيلن توليد مي‌کنند. اين يک واکنش افزايشي است که در آن يک مولکول آب شکافته شده ، قطعات حاصل از آن به اتمهاي کربن در پيوند دوگانه اضافه مي‌شود. اين فرايند ، توليد اتانول اقتصادي‌تر از توليد آن با مخمر است.


اشتراک بگذارید:


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 5,990 تومان
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
file14_1879136_2280.zip323k

نظرسنجی

از قیمت محصولات راضی هستید؟
از قیمت محصولات راضی هستید؟
filesell filesell